Piotr Koj

Blog

100 dni

5 marca 2019
1 odpowiedź

Jak wieść gminna niesie, minęło 100 dni prezydentury Mariusza Wołosza. Stąd co niektórzy, postanowili dokonać pierwszej oceny. Oczywiście każdy ma prawo do oceny, nawet w 5, 25 i 60 dniu, pytanie tylko co można ocenić po 100 dniach? To okres na tyle krótki, że nie można nawet zaprezentować raportu o stanie miasta, co będzie stanowiło punkt wyjścia zarówno co do wytyczenia kierunków działań, jak i oceny nowego włodarza miasta. Czyli co możemy?

Po 100 dniach możemy wyrazić opinię na ile sprawna jest większość w Radzie Miasta. Możemy też ocenić dotychczasowe ruchu kadrowe czyli dobór współpracowników. Zapewne są już pierwsze różnice między byłym i obecnym prezydentem. Tu chciałbym zwrócić uwagę na diametralną zmianę w temacie kontaktu z mieszkańcami. Mariusz Wołosz nie boi się otwartych spotkań z bytomianami.  Dużym plusem jest sposób komunikowania się prezydenta z mieszkańcami, zwłaszcza podtrzymanie krótkich filmików, które publikowane są w mediach społecznościowych.

Opozycja na łamach lokalnego tygodnika stara się kąsać, ale wygląda to co najwyżej na bzyczenie muchy. I to bzyczenie głupiej muchy, która uważa że mieszkańcy każdą głupotę kupią. Jeżeli bartylowcy, po sześciu latach zamieniania Bytomia w hasiok, uważają że w 100 dni można ten stan rzeczy zmienić, to o czym tu mówimy?? Kolejny zarzut totalny brak umiejętności zarządzania sportem. To przecież totalna bzdura!!! Układ rządzący wykorzystał sport do “dojenia” miasta i to nie dla potrzeb klubów, doprowadzając je na skraj upadłości, a teraz wylewa krokodyle łzy… Pisanie o paraliżu komunikacyjnym, to trzeba mieć tupet!!! Wszystko położone na łopatkach, że wspomnę tylko rok rozkopanej Katowickiej oraz nie pozyskanie środków na budowę kolejnej obwodnicy BeCeTki, a oni mają czelność pisać o paraliżu!!

A teraz MISTRZOSTWO ŚWIATA OBŁUDY i słowa wynajdywanie afer i mnożenie wewnętrznych konfliktów, przypisywanie winy poprzednikom. Przecież w tym mieście nic nie trzeba wynajdywać, tu afera goni aferę od 2013 roku!!

Tak więc czekam na wyciągnięcie konsekwencji wobec wszystkich osób, które są winne afer, malwersacji, zaniedbań. ZERO TOLERANCJI!!!

zobacz archiwum wiadomości »

Jedna odpowiedź:

  1. Waldo pisze:

    Totalnym chamstwem popisuje radny BiS (Bartyla i Spółka), plując jadem na urzędującego Prezydenta w momencie, którym wszyscy wiedzą, że otrzymał mieszkanie po znajomości. Za kark i na Wrocławską 4!! Taki powinien być finał tych afer. Na bardzo liczę.