Piotr Koj

Blog

100 konkretów Tuska

20 marca 2024
Możliwość komentowania 100 konkretów Tuska została wyłączona

W piątek minie 100 dni rządu Donalda Tuska – warto więc już teraz zapytać o 100 obietnic. Zrealizowanych w pełni zostało osiem, 48 sprawami rząd nie zajął się wcale, a prace nad 42 obietnicami są w toku (bez względu na to co to oznacza).

Zanim minęło 100 dni rządu Donalda Tuska, premier sam odniósł się do 100 obietnic, które najpierw padły na wyborczej konwencji w Tarnowie, a potem zostały przypieczętowane w trakcie expose na sali plenarnej w Sejmie.

Polska zna te konkrety, Polska nas będzie z tego rozliczała. Nie boję się tego. W imieniu przyszłego rządu mogę powiedzieć – nie boję się żadnej z tych obietnic. Zostaną zrealizowane – zapewniał z mównicy sejmowej.

Ale. co już wiemy od wielu lat, nikt Ci tyle nie da, ile Ci Platforma obieca.

Jak dotąd największym osiągnięciem Donalda Tuska jest srebrny guzik YouTube, którym pochwalił się z infantylną radością. Aż żal, że nie ogranicza swojej aktywności do influenserskich wystąpień w sieci. Jego hejt ma kształt konkretnych decyzji, uchwał i rozporządzeń. Siłowe przejęcie mediów publicznych, likwidacja rozgłośni radiowych, rozwiązywanie ważnych instytucji kultury, wycofanie się z reparacji, zrywanie istotnych kontraktów, rezygnacja z inwestycji, topienie suwerenności. Wszystko to w niespełna 100 dni.

Aż strach pomyśleć, co będzie dalej.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.