Piotr Koj

Blog

Czy to wiosna??

3 lutego 2019
Możliwość komentowania Czy to wiosna?? została wyłączona

Z wielu pieców się jadło chleb
Bo od lat przyglądam się światu
Nieraz czasem rozbolał łeb
I mówili: ZMIANA KLIMATU.
Czasem trafił się wielki raut
Albo feta proletariatu            .
Czasem podróż najlepszym z aut
Częściej szare drogi powiatu
piosenką Maryli Rodowicz rozpoczęła się konwencja nowej partii Roberta Biedronia.
Czy refren: ale to już było…, będzie można powtórzyć za cztery lata, czy tym razem zabetonowana przez PiS i PO scena polityczna zostanie rozmontowana??

Trudno wróżyć z fusów, jak na razie widać dużą kasę, konwencja była jednym, wielkim show, które miało zrobić wrażenie na uczestnikach i widzach. Gwiazdą Biedroń, który jak widać, szykuje podwaliny, pod start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Widać sporo młodych twarzy, sądzę że do nich jest skierowany Biedroniowy przekaz. Jak mówił w naszej wolnej Polsce będzie: ślub dostępny w każdej konfiguracji (czyli min związki partrnerskie), ustawowa wolność małżeńska, aborcja na życzenie. Oczywiście, największym wrogiem WIOSNY, jest kościół katolicki (czyli także ja). Dlaczego? Bo ma się za dobrze i trzeba to zmienić (czyli odciąć, zlikwidować, odebrać). Polityk zapowiadał też, że będzie łamał sumienia lekarzy i pielęgniarek (po likwidacji klauzuli sumienia), tak, jak w Norwegii czy Szwecji. Tak więc typowe ugrupowanie antyklerykalne… Nawet nazwa WIOSNA jest konfrontacyjna, bowiem nawiązuje do stowarzyszenia WIOSNA, organizatora między innymi Świątecznej Paczki.

WIOSNA, jest zagrożeniem dla wszystkich sił politycznych, choć w najmniejszym stopniu dla PiS i PSL, a największym dla resztek Nowoczesnej oraz dla PO i SLD.

Choć jak dla mnie to najmniejsze niebezpieczeństwo. Zagrożeniem jest zderzenie słów Biedronia naszą najważniejszą wartością jest wspólnota, nie chcemy już więcej wojny polsko-polskiej, chcemy wzajemnego szacunku, chcemy dialogu, dlatego tutaj jesteśmy, żeby wszyscy nas usłyszeli z zaprezentowanym programem. który zmienia tylko front wojny, a wiele deklaracji to tylko puste słowa, chociażby te dotyczące wzajemnego szacunku czy też dialogu.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.