Piotr Koj

Blog

Kilka słów o opozycji

15 kwietnia 2021
Możliwość komentowania Kilka słów o opozycji została wyłączona

Sześć lat działania opozycji przyniosło ogromne straty w temacie zaufania do państwa, jego instytucji, poczucia przynależności do wspólnoty oraz więzi pomiędzy Polakami. Skutki zostaną z nami na lata. Wiem, że zaraz zacznie się atak, że przecież to wina PiS, itp itd. I jest w tym prawda, jednak w przedstawionych poniżej punktach opozycja ma jednak pozycje niekwestionowanego lidera złej zmiany…

Poniżej przedstawiam przemyślenia w tym temacie Emilii Kamińskiej:

1. Wprowadzenie przymiotnika “pisowski”. Urzędy, instytucje, firmy, a wreszcie ludzie – to wszystko przestało być polskie. Zostało naznaczone określeniem “pisowskie”. Czyli gorsze. Złe. Takie, z którym nie należy się identyfikować. Które należy zwalczać.

2. Wyniesienie zwykłego sporu politycznego poza granice państwa. Polacy nie chcieli nas w kilku kolejnych wyborach? Polska już nie jest “nasza”? Zatem zniszczymy jej reputację półprawdami i kłamstwami serwowanymi przez nas usłużnie zagranicznym politykom i mediom. Po trupach.

3. Skrajna przesada reakcji. Tematy kompletnie marginesowe totalni napompowali do granic możliwości. Krzyki o końcu demokracji, faszyzmie i zagładzie praw obywatelskich towarzyszyły takim tematom jak wiewiórka, kornik i agresywny transseksualista.

4. Bezprecedensowe zdziczenie obyczajów. W myśl zasady, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, totalna opozycja, w tym również jej dystyngowani i kulturalni przedstawiciele, weszła w sojusz z wulgarnym, prymitywnym bydłem. “Kurwa” stała się cnotą, a “wypierdalać” poezją.

5. Bezwzględne niszczenie wewnętrznej dyskusji. Z zapałem przypominającym rewolucyjny bolszewizm totalna opozycja zwalcza w swoich szeregach każdą osobę, która ośmieli się choćby jednym słowem, choćby w banalnej sprawie, przyznać, że prawica może mieć jednak w czymś rację.

6. Oficjalny mechanizm finansowania nienawiści. Tylko Mariusz Kozak-Zagozda dostał od Platformy Obywatelskiej i jej consigliere Romana Giertycha grubo ponad 600 tysięcy złotych (od 2017 roku) za prymitywną i bezwzględną Nienawiść z Buraka. Ilu jeszcze Mariuszów finansuje PO?

7. Zapowiedzi zemsty zamiast programu. Totalna opozycja nie ma programu. Jest jak sowiecki bandyta wchodzący do dworku z polskich Kresów. Jej cel to jedynie zniszczenie (TVP, IPN, CBA, PiS, Orlenu, itp.). Język, który w dojrzałej demokracji dyskwalifikuje, tutaj żąda poklasku.

Podobno powstanie podobna analiza dotycząca obozu rządzącego…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.