Piotr Koj

Blog

Język nienawiści na festiwalu Owsiaka

31 lipca 2021
Możliwość komentowania Język nienawiści na festiwalu Owsiaka została wyłączona
Na festiwalu POL’and’ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. Bez wątpienia to podżeganie do nienawiści. Niestety Owsiak i jego goście od lat obrażają inaczej myślących, ale czegoś takiego jeszcze nie było… 🙁
Niedowiarkom załączam materiał filmowy! 🎥
Pod takim moim wpisem na FB rozgorzała dyskusja… I co się z niej dowiadujemy?
Jeden z dyskutantów odkrywczo napisał ***** ***
Inny dodał: Jak się PRF nie podoba to proszę się wybrać na “Przystanek Jezus” …
Ktoś dodał: Moje córki w szybkich abcugach uciekną z kraju, w którym zalatuje dulszczyzną, homofobią i rasizmem. Oraz intelektualnym wschodem. One chcą kultury i nauki zachodu. Cywilizacji, która uczy szacunku do jednostki. Do siebie, nie do Boga, rzecz jasna. I chwała tym dzieciakom, że są tak odważne… Nie rozumieją granic, w dupie mają ideologię, są dobrze wyedukowane (narazie), niezakompleksione i znają języki.
No cóż, nie spodziewałem się niczego więcej. Powtarzanie jest wtórne i dotyczy to zarówno osób zgromadzonych na festiwalu, jak i pierwszego z zacytowanych “dyskutantów”.
Wysyłanie na “Przystanek Jezus” mnie cieszy…
A co do wpisu o młodych, to jak zawsze są oni bardzo różni. Na szczęście jest wśród nich wielu, dla których gwiazdki nie są wyrazem buntu przeciwko dulszczyźnie, homofobii i rasizmowi. Są zapewne i tacy, którzy takie teksty kupują.
Śmieszą mnie słowa o kulturze i nauce zachodu, o cywilizacji która uczy szacunku do jednostki. Próbuję to sobie przełożyć na coraz częstsze zjawiska zachodzące we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Niemczech czy Szwecji.
I na koniec krótkie spostrzeżenie, nikt nie uznał incydentu za podżeganie do nienawiści, nikt nie odnióśł się do oceny tego typu zjawisk na wydarzeniach organizowanych przez Owsiaka i WOŚP…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.