Piotr Koj

Blog

25 lat służby

15 stycznia 2023
Możliwość komentowania 25 lat służby została wyłączona

W tym tygodniu Bytomskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej obchodziło swoje 25 lecie. Warto zwrócić uwagę na tę wyjątkową wspólnotę dobrych ludzi, zainicjowaną przez rodziców niepełnosprawnych dzieci, dzięki którym od 25 lat są oni wspierani w uczeni ich dzieci samodzielności, w rozwijaniu talentów. Z czasem jakże ważnym zadaniem stało się wsparcie rodziców i opiekunów.

Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 85 podopiecznych.  To tam osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w kilku pracowniach: m.in. plastycznej, ceramicznej, metaloplastyki, krawieckiej, czy gospodarstwa domowego rozwijają swoje umiejętności, uczą się samodzielności.

Ogromnym osiągnięciem stowarzyszenia było utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej, w którym znalazło zatrudnienie 65 osób z niepełnosprawnością. W bytomskim Zakładzie Aktywności Zawodowej prowadzą restaurację Świetlik przy ul. Strzelców Bytomskich 131b. Zakład oferuje też obsługę gastronomiczną imprez rodzinnych, spotkań i szkoleń, a nawet obsługę bankietów i imprez okolicznościowych w formie cateringu. Warto to wiedzieć, choć dzięki jakości świadczonych usług restauracja cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Wszystko co udało się osiągnąć przez te 25 lat to ogrom pracy małej armii osób, wolontariuszy, pracowników i ludzi dobrej woli, którzy wspierają od lat stowarzyszenie. Trudno w takim dniu wszystkich wymienić, bez wątpienia nie może zabraknąć jednego nazwiska – Teresy Brodziak. To jej zapał i zaangażowanie od lat inspiruje wszystkich do coraz to nowych wyzwań. Słowa nie są w stanie opisać ogromu dobra, które są udziałem osób tworzących Bytomskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, na czele z prezes Teresą Brodziak.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.