Piotr Koj

Blog

A co tam Panie w USA?

18 listopada 2021
Możliwość komentowania A co tam Panie w USA? została wyłączona

Aż 72 proc. dorosłych Amerykanów wierzy, że „kultura unieważniania” – czyli forma cenzury, która niszczy kariery i dobre imię osób publicznych, które wypowiedziały się w sposób sprzeczny z lewicowym mainstreamem – wymknęła się spod kontroli. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Rasmussen Reports i „The National Pulse”. Przeciwnego zdania jest tylko 15 proc. ankietowanych, a 12 proc. nie ma na ten temat zdania. W tej sprawie niemal tak samo myślą biali, czarni i przedstawiciele innych ras. 75 proc. Amerykanów wierzy, że ochrona wolności słowa jest ważniejsza niż ochrona ludzi przed słowami, które mogą oni uznać za obraźliwe. Przeciwnego zdania jest 16 proc.

100 tysięcy Amerykanów zmarło w ciągu roku na skutek przedawkowania narkotyków. To wzrost o 43% roj doroku, a w odniesieniu do 2019 r to wzrost o 100%. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się narkotyki z Chin. Erozja państwa. Wojna hybrydowa ma różne oblicza.

J.K.Rowling, gdyby ktoś zapomniał autorka, która stworzyła Harry’ego Pottera wykluczona przez HBO z uroczystości poświęconej Harry’emu Potterowi, bo kiedyś napisała, że osoby które mają menstruację to kobiety. „Rok 2021” George Orwell.

Na rok przed wyborami do Kongresu USA poparcie dla prezydenta Joe Bidena spadło do najniższego poziomu – 38 proc. – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika “USA Today”. Dezaprobatę dla jego działalności wyraziło 59 proc. Amerykanów.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.