Piotr Koj

Blog

A ja się boję Platformy

12 października 2023
Możliwość komentowania A ja się boję Platformy została wyłączona

Mój kolega napisał na TT takie słowa: Ja nie boję się rządów Platformy, boje się ceny, którą Polska będzie musiała zapłacić za zachodnią pomoc dla opozycji. Nasz kraj stał się szalenie konkurencyjny dla sąsiednich gospodarek, bez wielkich słów, to jest czas w którym musimy mieć rząd niemający żadnych długów na zewnątrz. W naszej historii były momenty, jak np lata 90, gdy ten aspekt nie był kluczowy, ale te czasy (szczęśliwie) minęły. Polska jak Niemcy, musi mieć rząd nielubiany na wschodzie i zachodzie bo tylko taki rząd dba o nasze esencjonalne narodowe interesy. Atom, CPK, niezależność od szalonych dyrektyw ekologicznych, utrzymanie związania wzrostu PKB ze wzrostem wynagrodzenia – to tylko kilka kluczowych obszarów polityk publicznych w których Polska ma sprzeczne interesy z sąsiadami, za wszelką cenę trzeba je utrzymać! PiS ma swoje wady, wiemy dobrze jak jest. Niestety mamy dziś, w 2023 roku, u progu być może III wojny światowej i tlącej się nazbyt wyraźnie planie mocarstw na zaprojektowanie nowego układu sił – tylko jeden wybór dający chociaż nadzieję, że tym razem wyjdziemy z tej zawieruchy z zachowaniem gospodarczej suwerenności. Głosujcie jak chcecie, ale myślcie o konsekwencjach…

Zgadzam się z nim, że PiS ma swoje wady. Zgadzam się, że musimy po wyborach mieć rząd nielubiany na wschodzie i zachodzie, bo oznacza to, że dba o nasze, Polaków interesy. Zgadzam się, że dla dalszego rozwoju potrzebujemy atom, CPK, twarde veto wobec “FIT for 55” i zmiany formuły Unii.

Nie zgadzam się z nim w jednym, boję się Platformy. Dlaczego? Bo to co Polacy i Polska potrzebuje w kolejnej kadencji, nie ma szans pod rządami tej partii i jej sojuszników.

Suwerenność, niepodległość – o tym będą te wybory!

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.