Piotr Koj

Blog

A tymczasem w Szkocji

1 kwietnia 2023
Możliwość komentowania A tymczasem w Szkocji została wyłączona

Jedną z wielkich postępowych zdobyczy Yousafa już jest zaprowadzenie cenzury totalnej, obejmującej nawet to co mówi się prywatnie w domu. Chodzi oczywiście o walkę z mową nienawiści, islamofobią, homofobia i takimi tam wynalazkami postępu. Mimo protestów dziennikarzy, artystów, świata akademickiego, pisarzy, policji, Szkockiego Kościoła Katolickiego ustanowiono, że kto będzie coś tam mówił co się nie spodoba w temacie rasy, wyznania, orientacji seksualnej, płci może wylądować w więzieniu. Bawet jeśli powie coś tam prywatnie, choćby w domu.

Jeśli zaprosisz dziesięciu kumpli i można udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że celowo wznieciłeś nienawiść do Żydów, dlaczego nie miałoby to być ścigane? Byłoby tak, gdybyś zrobił to w pubie, ale nie w swoim domu? — uzasadniał zniesienie wolności słowa Yousaf.

Podobne zasady obowiązują w stosunku do książek, filmów, sztuk teatralnych etc. Materiały publikacje, w tym książki, które zawierają treści podżegające do nienawiści mają być konfiskowane i niszczone. Z ustawy najbardziej ucieszył się szef organizacji Szkoccy Ateiści (Atheists Scotland) Ian Stewart, który uważa, że postępowcy dostali wspaniały oręż do walki z religia. Jego organizacja słynie m.in z tego, że łazi po kościołach podsłuchuje, nagrywa i jak coś się nie spodoba to donosi na policję.

https://wpolityce.pl/polityka/640636-nowy-premier-szkocji-czyli-postepowa-schizofrenia

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.