Piotr Koj

Blog

Adwokat od trumien już w pracy

15 grudnia 2023
Możliwość komentowania Adwokat od trumien już w pracy została wyłączona

Mecenas Paweł Kozanecki może znów wykonywać obowiązki prawnika – informuje serwis tvn24.pl. O łódzkim adwokacie zrobiło się głośno po tym, jak komentując śmiertelny wypadek ze swoim udziałem stwierdził, iż była to „konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach”.

Serwis potwierdził także tę informację u mecenas Anny Mrożewskiej z Izby Adwokackiej w Łodzi. Co więcej, mecenas Mrożewska przyznała, żemożliwość wykonywania obowiązków stracił za… nieopłacanie składek.

– Do zawieszenia dochodzi automatycznie, jeżeli dany adwokat przez pół roku nie uiści wymaganej opłaty. Prawnik, o którego pan pyta, stracił z tego powodu możliwość wykonywania zawodu, ale odzyskał ją po wpłaceniu środków – powiedziała portalowi tvn24.pl.

Tyle Tygodnik Solidarność, a co na to minister Bodnar??!!

A nic. Minister sprawiedliwości, wcześniej beneficjent organizacji Sorosa, przygotowuje pierwsze uderzenie – atak na KRS. Zniszczyć sądownictwo. Obsadzić swoich. Wtedy wszystkie sądy będą orzekać, jak trzeba.

Warto w tym miejscu przypomnieć jakże głęboką myśl Bodnara, wypowiedzianą w Berlinie, w 2021 roku: Polska kultura prawna i przemiany po 1989 r. zostały zainspirowane i były wspierane przez niemiecką myśl prawniczą. Na tym opierało się konstruowanie w Polsce nowoczesnego państwa prawa. Jeśli oswoi się zwierzątko, to nie można go później porzucić.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.