Piotr Koj

Blog

Atak na Kościół

10 października 2013
Możliwość komentowania Atak na Kościół została wyłączona

Pedofilia to zło, barbarzyństwo. Każdy pedofil, po udowodnieniu mu winy, winien być przykładnie ukarany, bez względu na to, kim jest i czym się zajmuje. Należy pedofilię jednoznacznie napiętnować w mediach.

Ale nie można wykorzystywać zaistniałej sytuacji do bezprzykładnego ataku na Kościół. Nie przypominam sobie, aby tego typu ataki miały miejsce, kiedy podejrzanym był znany psycholog, reżyser, polityk, dziennikarze… Dlaczego więc tak się dzieje? Moim zdaniem chodzi o niszczenie autorytetu Kościoła.

Jest rzeczą bezdyskusyjną, że Kościół powinien być ostoją moralną i tego typu podłość nie powinna mieć miejsca. Stąd też już w 2001 roku, za pontyfikatu papieża Jana Pawła II, powstał dokument o postępowaniu wobec najcięższych wykroczeń przeciwko wierze i moralności.

Nie przypominam sobie, aby media podawały następujące informacje o Kościele: że prowadzi ponad 68 tysięcy przedszkoli, do których uczęszcza blisko 6,5 miliona dzieci, blisko 93 tysiące szkół podstawowych, do których uczęszcza blisko 31 milionów uczniów, ponad 42 tysiące szkół ponadpodstawowych, do których uczęszcza ponad 17 milionów uczniów, a ponadto ponad 5,5 tysiąca szpitali, blisko 18 tysięcy przychodni, ponad 16 tysięcy domów dla starszych,niepełnosprawnych, ponad 12 tysięcy żłobków, blisko 37 tysięcy ośrodków rehabilitacyjnych, blisko 10 tysięcy sierocińców.

To jest Kościół na świecie…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.