Piotr Koj

Blog

Bardzo dobra wiadomość

28 sierpnia 2021
Możliwość komentowania Bardzo dobra wiadomość została wyłączona

Temat EC Szombierki wraca od wielu lat  i jest ujmą na honorze dla poprzednich zarządów, gdyż obiekt nigdy nie trafił w ręce właściciela, który zadbałby o jego sensowną przyszłość – mówił Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego. Postanowiliśmy połączyć siły i poszukać możliwości i środków, by przejąć obiekt i wspólnie z Bytomiem zarządzać jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa przemysłowego w województwie śląskim. Jestem przekonany, że środki na rewitalizację obiektu się znajdą – dodał marszałek województwa.

I to jest bardzo dobra wiadomość, brawa dla Marszałka Województwa i Prezydenta Miasta. Nie ukrywam, że od lat staraliśmy się zaintersować województwo współpracą przy rewitalizacji EC Szombierki. Niestety, starania te nie przynosiły efektów, była życzliwość i na tym temat się kończył.

Mam nadzieję, że Panowie i ich służby, szybko znajdą sposób na odebranie, wykupienie itp itd naszej postindustrialnej katedry z rąk nieodpowiedzialnych ludzi, którzy doprowadzili tą architektoniczną perłę na skraj przepaści.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.