Piotr Koj

Aktualności

Będzie wysyp fake newsów? Sztuczna inteligencja pisze całkowicie poprawne teksty

23 lipca 2019
Możliwość komentowania Będzie wysyp fake newsów? Sztuczna inteligencja pisze całkowicie poprawne teksty została wyłączona

Technologie przetwarzania tekstów pozwalają odciążyć pracowników. W przyszłości sztuczna inteligencja może jednak całkowicie zrewolucjonizować wiele branż, w tym choćby dziennikarstwo. Już teraz Associated Press wykorzystuje depesze napisane przez program komputerowy.

Automatyzacja w przygotowywaniu tekstów dziennikarskich niesie jednak ze sobą potencjalne ryzyko. Na początku tego roku OpenAI ogłosiła, że stworzyła na tyle sprawne oprogramowanie do generowania tekstów, że nie ogłosi w pełni wszystkich wyników. Opracowany system tworzył kompletne materiały, jednak nie do końca prawdziwe – np. wymyślając wypowiedzi czy opisując odkrycie jednorożców potrafiących mówić po angielsku. W przyszłości oprogramowanie mogłoby jednak umożliwić powstawanie na masową skalę fake newsów.

– Teraz jest moment na dyskusje właśnie o etyce, o tym, do czego to tak naprawdę doprowadzi. To jest moment, w którym rzeczywiście powstają przełomowe rzeczy – ocenia Przemysław Chojecki.

https://niezalezna.pl/281112-bedzie-wysyp-fake-newsow-sztuczna-inteligencja-pisze-calkowicie-poprawne-teksty

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.