Piotr Koj

Blog

Bieda

19 grudnia 2022
Możliwość komentowania Bieda została wyłączona

Christie’s International poinformowało w poniedziałek, że w tym roku sprzedało dzieła sztuki za 8,4 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z rokiem poprzednim,

Sotheby’s sprzedał za 7,7 miliarda w 2022 roku, co oznacza spadek o 7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Phillips sprzedał w tym roku sztukę za 1,3 miliarda dolarów, w porównaniu z 1,2 miliarda dolarów w zeszłym roku.

Mieszany obraz branży aukcyjnej sugeruje, że globalny rynek podlega zmianom pokoleniowym. Najlepsze na świecie domy aukcyjne walczą o szansę na odsprzedaż najlepszych kolekcji zgromadzonych przez pokolenie wyżu demograficznego – jednocześnie zabiegając o względy młodszych nabywców, którzy chcą zegarków, torebek i współczesnych artystów z własnego pokolenia.

Christie’s powiedział, że około 1200 millenialsów, którzy teraz regularnie licytują w sprzedaży, czuje się o wiele bardziej komfortowo licytując online niż starsi kolekcjonerzy, ale zaczynają od niższych cen. Okazało się to dobrodziejstwem dla przedmiotów, które są dostępne w większych, weryfikowalnych wydaniach, takich jak torebki, zegarki i wino.

Cóż warto mieć takie kłopoty jakie opisał wsj.com…

Zdjęcie CHRISTIE’S IMAGES LTD. 2022

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.