Piotr Koj

Blog

Bodnarowcy w akcji

26 marca 2024
Możliwość komentowania Bodnarowcy w akcji została wyłączona

Można nie lubić Ziobry, można nie lubić Suwerennej Polski, można nie lubić PiS-u. Nie można łamać prawa, a to się dzisiaj wydarzyło.

Warto także zauważyć, że zgodnie z opinią ulubieńca obecnej władzy, prof. Chmaja, w zaistniałej sytuacji ma zastosowanie immunitet poselski, a przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez parlamentarzystę bez uprzedniej zgody właściwej izby na uchylenie immunitetu jest niedopuszczalne i stanowi naruszenie art. 105 ust. 2 Konstytucji

Sprawa Funduszu Sprawiedliwości jest legendą dla Donalda Tuska, by szukać ewentualnie materiałów “wyniesionych” ze śledztw i kontroli operacyjnych. Prof. Cenckiewicz wyraził przekonanie, że długość przeszukiwań 7-osobowej ekipy ABW domu i przylegających do niego nieruchomości o stosunkowo niewielkiej powierzchni świadczy o tym, że poszukiwano również tajnych skrytek.

Sprawa min. Ziobry pokazuje, że możemy mieć w najbliższym czasie do czynienia z legendowaniem działań których zamysł jest inny od podawanego publicznie a nawet podawanego w decyzjach prokuratury – uważa historyk. Jak podkreślił, działania operacyjno-poszukiwawczego-śledcze służb mają charakter “odkurzacza” i charakteryzują się zbieraniem wszystkiego, bez względu na czas wytworzenia materiału i jego charakteru. Cenckiewicz zaważył, że obecna ekipa rządząca ma już doświadczenie z tego typu działaniami. Przypomniał tu głośną “aferę marszałkową”, kiedy “podczas czynności przeszukania zbierano ‘wszystko'”.

W swoim wpisie Cenckiewicz na portalu X dochodzi do wniosku, że jesteśmy świadkami realizacji scenariusza, podobnego do tego z roku 2008.  również media przygotowywały grunt pod działania inwazyjne ABW wobec likwidatorów WSI, by uprawdopodobnić popełnienie przestępstw – robią tak ‘montażyści’ i medialne pudła rezonansowe, którym politycy koalicji rządowej lub służby przekazują informacje mające nadać sprawie wymiar oczywisty i kompromitujący zarazem – napisał.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.