Piotr Koj

Blog

Bóg istnieje i to wystarczy

16 marca 2020
Możliwość komentowania Bóg istnieje i to wystarczy została wyłączona

Jestem po lekturze Gościa Niedzielnego i bardzo spodobało mi się jakże oczywiste stwierdzenie Bóg istnieje i to wystarczy. Doskonale pasuje do czasów zarazy, do paniki, do poszukiwań, które jej towarzyszą. Czego ludzie szukają? Cóż jedni winnych, drudzy racjonalnego wyjaśnienia skąd i dlaczego. Jeszcze inni komentarzy, nauczań, wręcz proroctw. Wielu z tych poszukujących, zapewne bardzo wielu, łączy jedno lęk.

My chrześcijanie mamy coś czego nie doceniamy, mamy BOGA, a lęk nie jest jego językiem. Tak na marginesie jest najgorszym doradcą w możliwych. W tymże wydaniu przeczytałem powiedzenie prof. Mariusza Rosika: Kto boi się diabła, nie boi się Boga; kto boi się Boga, nie boi się diabła. Doskonale pasuje do przeżywanej przez nas wspólnie sytuacji. Wbrew wszystkim prześmiewcom, którzy nawet w czasach pandemii walkę z Kościołem uznali za swój priorytet.

Emerytowany nowojorski strażak Donalda Turbitt, powiedział przed laty: Chrześcijanin coś ma, zanim jeszcze to ma. Co to znaczy? Potrafi dziękować w ciemno, za to czego jeszcze nie ma. Dlatego jest nam lżej, także w czasach zarazy…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.