Piotr Koj

Blog

Brzydota i nieład dominują. Co dalej??

11 października 2020
Możliwość komentowania Brzydota i nieład dominują. Co dalej?? została wyłączona

Nie miałem na szczęście okazji zobaczyć osobiście, ale dzięki zdjęciom opublikowanym na bytomski.pl jestem na bieżąco. Otóż na pięknej kamienicy na rogu ulicy Gliwickiej i ulicy Józefczaka, zawisły dwie wielkie reklamy z wizerunkiem Cezarego Pazury. Sama reklama, w której bierze udział Pazura, jest beznadziejna, zarówno w wersji telewizyjnej, jak każdej innej. Ale nie o poziom reklam chodzi, tylko o po raz kolejny oszpeconą zabytkową kamienicę.

Portal informuje:  Płachty z Pazurą nie podobają się też bytomskim urzędnikom, którzy uznali, że są nie tylko nieestetyczne, ale również niezgodne z obowiązującymi przepisami, w tym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz Prawem budowlanym.

Osobiście wolałbym, aby w końcu wprowadzono w Bytomiu prawo lokalne, które temat uporządkuje. Przypomnę, że już 4 lutego 2019 roku bytom.pl informował: Bytom rozpoczyna prace nad uchwałą reklamową. Ma ona wprowadzić ład przestrzenny w mieście, a przedsiębiorcom pomóc w dotarciu z informacją do klientów. Procedura jej uchwalenia jest dość złożona, dlatego prace mogą potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Niebawem powołamy specjalny zespół roboczy ds. uchwały. Zachęcamy do współpracy każdego, komu zależy na tym, by Bytom był ładnym i czystym miastem. Póki co kilkanaście miesięcy mija, nie wiem co się dzieje w temacie uchwały reklamowej i żałuję, że zgłoszona do ratusza grupa społeczników nie została do zespołu roboczego dołączona, a szkoda bo kompetencji im nie brakuje…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.