Piotr Koj

Blog

Budżet obywatelski – nowe otwarcie

17 lipca 2019
Możliwość komentowania Budżet obywatelski – nowe otwarcie została wyłączona

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września. 

Wystarczy mieć dobry pomysł i znaleźć 50 mieszkańców Bytomia, którym pomysł też się spodoba. Potem pozostaje tylko zgłoszenie projektu, oczekiwanie na ocenę formalną i emocjonujące głosowanie, w wyniku którego wyłonione zostaną najlepsze propozycje. W ten sposób bytomianie mogą zmienić swoje otoczenie przy pomocy Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tyle ze strony bytom.pl. Cieszę się z powrotu budżetu obywatelskiego, choć jak zawsze wolę nazwę budżet partycypacyjny, bo cały budżet miasta jest budżetem nas – obywateli. A budżet partycypacyjny to taki w którym my, mieszkańcy bierzemy udział. Warto też przypomnieć, że stał się on obowiązkowy zgodnie z ustawą z 2018 roku. Za czasów Bartyli, budżet ten był karykaturą idei dla której został stworzony. Dlatego teraz marzy mi się, abyśmy wdrożyli taki model budżetu, który stawia na dialog, a nie rywalizację. Czy to możliwe? Jak zawsze wszystko w naszych rękach…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.