Piotr Koj

Blog

Budżet partcypacyjny??

21 października 2022
Możliwość komentowania Budżet partcypacyjny?? została wyłączona

43 projekty, prawie 30 tysięcy głosów oddanych przez 16,5 tysięcy bytomian i aż 11 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy zdecydowali, że zrealizowany zostanie jeden projekt z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz 10 projektów z puli poniżej 500 tys. zł. Według szacunkowych kosztów realizacja wybranych projektów będzie kosztowała prawie 6 mln zł.

Tyle oficjalny komunikat z bytom.pl. Co on nam mówi? W głosowaniu wzięło udział nieco ponad 10% mieszkańców miasta. Na zwycięski projekt głosowało niespełna 3%. Ale gdyby odjąć zwycięzcę, to na pozostałe projekty głosowało jeszcze mniej bytomian, bo tylko 9%. Stąd też do zwycięstwa wystarczyły nawet 125 głosy.

Martwie mnie, że za projektami kryją się spółdzielnie mieszakaniowe, placówki oświatowe, kluby sportowe, OSP. Coraz mniej oddolnych wniosków mieszkańców, takich które polegają na oddolnym ruchu grupy aktywistów, którzy pragną zmienić coś na własnym podwórku.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.