Piotr Koj

Blog

Bunt to brzmi dumnie

13 lutego 2021
Możliwość komentowania Bunt to brzmi dumnie została wyłączona

Ugrupowania, które wraz z PO tworzą Koalicję Obywatelską zdecydowanie opowiadają się za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej. Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni są za dopuszczeniem swobodnej aborcji do 12. tygodnia ciąży. W ugrupowaniach tworzących KO jest silne oczekiwanie, że Platforma jednak zajmie takie stanowisko, by możliwe było poparcie projektu Nowoczesnej przez całą Koalicję.

Jak informują media w Platformie Obywatelskiej trwa spór, który dotyczy podejścia partii do sprawy aborcji. Z jednej strony jest specjalny zespół wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, z drugiej stanowisko partyjnych konserwatystów, którego przejawem był również list posła Rasia do zarządu PO.

Teraz konserwatyści poszli o krok dalej i jak informuje portal – przedstawili swoje stanowisko, pod którym podpisało się 20 posłów i posłanek, w tym m.in. Paweł Zalewski, Cezary Grabarczyk i Antoni Mężydło. Konserwatyści chcą powrotu do kompromisu aborcyjnego sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a wyjściem z sytuacji mogłoby być również referendum.

Nie jeden już raz konserwatyści w PO stawali po stronie wartości, zazwyczaj ich stanowiska składano na ołtarzu partyjnych pryncypiów. Jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.