Piotr Koj

Blog

Być patriotą

3 maja 2018
Możliwość komentowania Być patriotą została wyłączona

Czy dzisiaj bycie patriotą jest o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu? Prawda czy fałsz? Jak zawsze odpowiedź nie jest taka prosta, a już na pewno nie jest jednoznaczna.

Prawdopodobnie nawet zdefiniowanie tego słowa, mogłoby być problematyczne. Czym więc jest patriotyzm dla mnie? Powiem krótko, to umiłowanie ojczyzny i działanie na rzecz jej dobra. Ale i tu możemy się różnić, bowiem w pewnych elementach różni ludzi mogą w odmienny sposób pojmować to, czym jest interes narodu.

Patriotyzm to także poznawanie historii, tradycji, kultury własnego narodu. Jak nie można pokochać człowieka, jeśli się go nie zna, tak nie można kochać ojczyzny, niewiele o niej wiedząc. W czasie pokoju wyrazem patriotyzmu jest solidne, rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Ważne przy tym jest, aby mieć na uwadze nie tylko własne dobro, ale kierować się miłością bliźniego. No i na koniec bardzo ważna uwaga, patriotyzm zaczyna się w rodzinach.

Warto przy dzisiejszym święci zastanowić się nad tymi pytaniami i zdefiniowanymi problemami, każdy z nas musi je odczytać osobiście…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.