Piotr Koj

Aktualności

”Było smutno i szaro, dziś jest przepięknie”, czyli jak Wałbrzych – miasto biedaszybów podźwignęło się z kolan

7 sierpnia 2018
Możliwość komentowania ”Było smutno i szaro, dziś jest przepięknie”, czyli jak Wałbrzych – miasto biedaszybów podźwignęło się z kolan została wyłączona

Wałbrzych jest na ustach wszystkich. Piszą o nim światowe media i to nawet więcej niż nasze, krajowe. W brytyjskich gazetach pociąg ze złotem pojawia się praktycznie codziennie. Poszukiwacze skarbów już zaczynają ciągnąć do miasta, a mieszkańcy zacierają ręce. Bo Wałbrzych, który wydawał się kompletnie zapomniany, nagle ożył. Przeżywa swój złoty czas. Ludzie wierzą, że i może Polska także usłyszy. Że już nie jest tu tak brzydko i źle.

Jeszcze 10 lat temu Wałbrzych wyglądał tak, jak kojarzy się chyba wszystkim Polakom. Brud, bieda. Odrapane kamienice, których nikt od wojny nie remontował. Niemal totalne poddanie się społeczeństwa. Marazm, alkohol, degeneracja. Ogromne bezrobocie, życie na zasiłkach. Takie życie pokazywał głośny, internetowy dokument ”Arystokracja Białego Kamienia”. Najbardziej zaniedbanej wtedy, zapuszczonej dzielnicy Wałbrzycha. Dziś w tym miejscu stoi aquapark. I nowe budynki komunalne. A niedaleko nowoczesne, europejskie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Inne miasto? Zupełnie.

http://natemat.pl/153023,bylo-smutno-i-szaro-dzis-jest-przepieknie-czyli-jak-miasto-biedaszybow-podzwignelo-sie-z-kolan

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.