Piotr Koj

Blog

Bytom i hokej

23 listopada 2018
Możliwość komentowania Bytom i hokej została wyłączona

Potwierdziło się to, o czym mówiło się w kuluarach od dawna. Hokejowa Polonia Bytom znowu ma duże problemy finansowe. To o tyle zastanawiające, że niedawno klub porozumiał się z Węglokoksem, co miało zapewnić stabilizację.

Cieszmy się meczami Polonii Bytom w hokejowej ekstraklasie, bo niebawem może ich nie być. Ten przykry wniosek można wysnuć z wywiadu z Davidem Turonem, który pojawił się w portalu hokej.net. Czeski hokeista w bytomskim klubie gra od 2017 i jako pierwszy odważył się publicznie opowiedzieć o sytuacji w ekipie niebiesko-czerwonych.

Od pewnego czasu w kuluarach pojawiały się głosy, że przy Pułaskiego wróciły niedawne demony. Chodzi oczywiście o pieniądze, a konkretnie ich brak. Sytuacja znowu jest dramatyczna.

Tyle bytomski.pl… Przykład hokejowej Polonii, można przełożyć na całe miasto. W opinii poprzedników wszystko było super. Miasto się rozwijało, powstawały nowe miejsce pracy, dzięki nowym inwestorom, budżet się bogacił, śmieci to problem taki jak w innych miastach, rewitlizacja to prawdziwy majstersztyk.

Kurz bitewny opadł i nagle się okazuje, że król jest nagi. A przecież to dopiero początek, jeszcze seteki trupów z szaf nie powypadało.

Co gorsza, brak zarządzania miastem (z rzadka złe zarządzanie, zwłaszcza Urzędem Miasta), spowodowało rozprężenie, brak decyzyjności, wręcz strach przed podejmowanie decyzji, a co gorsza brak kreatywności, współpracy pomiędzy wydziałami, pionami i samymi urzednikami. Nie zazdroszę prezydentowi, bo wiedział że będzie fatalnie, a wygląda na to że jest gorzej niż fatalnie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.