Piotr Koj

Blog

Bytom moja miłość

10 grudnia 2019
Możliwość komentowania Bytom moja miłość została wyłączona

Bytom da się lubić. Ba, Bytom da się kochać. Choć naukowcy wieszczą, że miasto niedługo się wyludni. Światowe media opisują, jak umiera. Ale jego dawny blask widać. Tylko zakurzony, między walącymi się kamienicami.

Tak rozpoczyna swoją opowieść o naszym mieście Piotr Barejka na portalu wp.pl

https://wiadomosci.wp.pl/bytom-moja-milosc-upadle-miasto-wcale-nie-takie-zle-6453855913199233a?fbclid=IwAR0Wh5aPpuubGthv4rMf6pIqIYxMVTJztRycPTGWg4Z75BOmRqCTzo0A_0k

To kolejny artykuł o Bytomiu, który pokazuje jak złożona jest nie tylko jego historia, ale i teraźniejszość. Tu nic nie jest czarno-białe. Stąd też każda ocena musi być wyważona. Cieszę się, że potrafią tak nas oceniać, tak na nas patrzeć przyjezdni. Żal, że ta umiejętność, jest obca wielu bytomianom. Potrzebna jest większa wiara w miasto i jego potencjał, potrzebne jest większe zaangażowanie mieszkańców w jego zmianę. Jak? Można zacząć od małych rzeczy, na  przykład dobrze o nim mówić. Można zacząć interesować się tym co się w Bytomiu dzieje i korzystać z niemałej oferty na jaką składają się propozycje nie tylko instytucji miejskich, wojewódzkich, ale i prywatne czy też organizacji pozarządowych.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.