Piotr Koj

Blog

Bytom2054 podpowiada

29 maja 2021
Możliwość komentowania Bytom2054 podpowiada została wyłączona

Na stronie Bytom2054 dwa ciekawe wpisy, które winny dać nam do myślenia.

Rosnącym problemem większości miast jest postępująca bylejakość architektury 🙁 Składa się na to kilka powodów. Dla dużej części urzędników tempo rozwoju miasta staje się w którymś momencie ważniejsze niż jego jakość. Zbyt mocno opierają się i wyręczają sektorem prywatnym, gdzie część podmiotów zawsze będzie próbowała realizować swoje inwestycje po jak najniższych kosztach.

Spróbowaliśmy nietypowego (nieprzewidzianego w ustawie o ochronie zabytków) narzędzia – złożyliśmy wniosek o upadłość spółki. Tymczasowy Nadzorca Sądowy w prowadzonym postępowaniu zaprasza do nabycia zespołu zamkowego w Ratnie Dolnym – podał urząd wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zabytkowy obiekt kilka lat po transformacji ustrojowej trafił w prywatne ręce i obecnie ulega kompletnej destrukcji.

Zwracam uwagę na drugi wpis. Od dłuższego czasu obserwuje bezradność w działaniach na rzecz ratowania EC Szombierki i odzyskania dla społeczności Bytomia, Śląska, Polski i Europy postindustrialnej katedry. Przeszkodą jest spółka REZONATOR i jej właściciel. Stąd też każdy pomysł należy dokładnie przeanalizować pod kątem możliwości jego wykorzystania w Bytomiu.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.