Piotr Koj

Blog

Cała prawda, całą dobę

15 grudnia 2020
Możliwość komentowania Cała prawda, całą dobę została wyłączona

Tak to już jest, że jeśli ktoś zyskał miano PINOKIA, to będzie ono mu towarzyszyło prawdopodobnie do końca życia. I nawet jeżeli zdarzy się owej osobie powiedzieć prawdę, to nikt mu nie uwierzy, bo szerzonymi przez lata kłamstwami zasłużył sobie na taką, a nie inną opinię. Jak to powiedział Aleksander Fredro Łgarzowi nikt nigdy nie wierzy, tylko czasem on sam sobie. To tyle w kontekście nowych wydarzeń z udziałem byłego już (Bogu dzięki i bytomianom) el presidente.

Jeśli już el presidente trafił na łamy bloga, to zwrócę uwagę na jeszcze jedną sytuację. Otóż 7 grudnia tygodnik Życie Bytomskie poinformował, że jego protegowani zostali zatrzymani za działania na szkodę spółki (BPK) czyli miasta:

“Dziwnym” trafem 12 grudnia, lokalny portal informacyjny, podaje informację o rzekomych nieprawidłowościach na miejskim wysypisku odpadów. Tytuł mówi sam za siebie “Szokujące doniesienia z miejskiego składowiska odpadów komunalnych”. Potem jest już tylko lepiej: Miasto Bytom odkupiło nakłady inwestycyjne składowiska od dzierżawcy za kwotę 6 mln 642 tys, która została rozłożona w czasie. Na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych (serwis YouTube) widać jak ciężarówki przywożą duże ilości odpadu komunalnego. Jak mówi nam niezależny ekspert “przy tego typu segregacji samozapłon jest tylko kwestią czasu. Na zdjęciach widać brak studni odprowadzających gazy”. “Polskie prawo dotyczące segregacji śmieci dalej jest niedoprecyzowane. Możliwości segregacji przez RIPOK ( Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych) są w dalszej części niewielkie, szacunkowo około 80% odpadu komunalnego wraca na wysypisko” – dodaje ekspert. Pokreślić należy fakt, że nasze wysypisko komunalne ma ograniczone możliwości przyjmowania odpadów jest to 320 tys. ton. Władze miasta muszą zmienić system odbioru odpadów komunalnych w przeciwnym razie czeka nas katastrofa ekologiczna.

To już koniec sensacji z bytomskiego składowiska odpadów. Jak widać wiarygodność zerowa, o czym świadcza zwłaszcza niezależny ekspert NN.

Oczywiście to nie jest przypadek, że po informacji z 7.12 następuje informacja z 12.12, która ma odwrócić uwagę od tej pierwszej. Taka to smutna rzeczywistość…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.