Piotr Koj

Blog

Cała siła państwa policyjnego przeciwko PiS i prezydentowi

22 października 2023
Możliwość komentowania Cała siła państwa policyjnego przeciwko PiS i prezydentowi została wyłączona

Niemcy postanowiły nam pomóc, w zrobieniu porządków z PiS-em, Prezydentem, Trybunałem Konstytucyjnym. Kilka pomysłów podrzucił Klaus Bachmann.

Jeśli nowy rząd naprawdę chce rządzić, musi skierować całą siłę państwa policyjnego, które PiS zbudował przeciwko PiS i prezydentowi. Taką radę przekazał opozycji Klaus Bachmann w “Berliner Zeitung”.

“Teraz, jak wynika z niemal wszystkich doniesień medialnych, w Waszyngtonie, Berlinie, Brukseli, Paryżu i wielu innych, z którymi PiS był skłócony, panuje ulga. Jest nadzieja na „konstruktywną współpracę” – mówi się w Brukseli i Berlinie — przekonuje Klaus Bachmann.

Będzie nowa polityka klimatyczna, większa ochrona środowiska, koniec cenzury i propagandy w mediach państwowych. Można mieć nadzieję, że wówczas fundusze UE powrócą. To muzyka dla uszu zwolenników opozycji, urzędników UE, parlamentarzystów europejskich i wszystkich polskich dziennikarzy i prawników, którzy przez ostatnie osiem lat nie płynęli w głównym nurcie. Jest tylko jeden problem: tak nie będzie — ostrzega.

Kolejne rady są równie szokujące – Nowy rząd mógłby też po prostu przegłosować wszystkie najważniejsze reformy w drodze rozporządzeń wykonawczych, co naruszałoby wówczas obowiązujące przepisy i konstytucję, ale ma tę zaletę, że prezydent nie mógłby ich zablokować. Gdyby Trybunał Konstytucyjny nadal chciał je uchylić (i wyjątkowo znalazłby wystarczającą liczbę sędziów, aby wydać wyrok), rząd po prostu odmówiłby publikacji odpowiedniego wyroku.

Miła perspektywa…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.