Piotr Koj

Blog

Chciałbym zaśpiewać – ta ostatnia niedziela

29 marca 2020
Możliwość komentowania Chciałbym zaśpiewać – ta ostatnia niedziela została wyłączona

To już kolejna niedziela, którą spędzamy w domach. Kolejna niedziela bez możliwości osobistego udziału w Eucharystii. Kolejna niedziela, w trakcie której, wielu z nas modli się o zdrowie i ustanie pandemii. Kolejna niedziela, bez obecności bliskich, na przykład babci czy dziadka. Kolejna niedziela z pustymi ulicami. Kolejna niedziela, w której dominuje troska o nasze jutro. Pierwsza niedziela, w której modlimy się za pierwszą ofiarę koronowirusa w naszym mieście.

I chciałbym już zaśpiewać koronawirusowi – ta ostatnia niedziela, niestety wszystko wskazuje, że jeszcze sporo takich niedzieli przed nami…

Przed nami znacznie trudniejszy tydzień. Kolejny w którym z pewnym strachem (na przykład przed zarażeniem) pojedziemy do pracy. Tydzień, który trzeba będzie spędzić w izolacji, także z dziećmi, które coraz trudniej będą znosić ten domowy areszt. Tydzień kolejnych złych informacji, o zarażonych, zmarłych, o piętrzących się problemach. Tydzień niepewności nie tylko o jutro, ale także o kolejne miesiące i kwartały.

Ale damy radę!!! Są z nami nasi rodzice, którzy przeżyli piekło okupacji. Jesteśmy MY pamiętający komunę, w tym stan wojenny, puste półki i system kartkowy. Wielu z nas pamięta trudności związane z kryzysem z lat 2007-2009. Dlatego pokonamy także kolejny kryzys. Ważne, abyśmy podjęłi tę walkę wspólnie, ponad podziałami, bez względu na to czy dotyczą spraw politycznych czy też ideowych.

Będziesz jeszcze dość tych niedziel miała,
A co ze mną będzie – któż to wie…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.