Piotr Koj

Blog

Chcieć to móc

22 stycznia 2020
Możliwość komentowania Chcieć to móc została wyłączona

Sprawowanie władzy nie polega na składaniu obietnic bez pokrycia. Sprawowanie władzy nie polega na promocji prezydenta i jego dworu. Sprawowanie władzy nie polega na załatwianiu spraw kolegom, na przykład kolegom z boiska… Przykładów można mnożyć, jak wiadomo nie mamy z tym problemów pod sześciu latach rządów Pinokia i świty.

Piszę to ku przestrodze i jako punkt wyjścia do wyrażenia radości z uchwały Senatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie o wznowieniu naboru na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. To bardzo dobra wiadomość. Wszak Bytom to jedyne miasto w Polsce, a może i w Europie, gdzie kształci się tancerzy na każdym szczeblu edukacji – począwszy od szkoły podstawowej, przez średnią, po magistrów: aktorów teatru tańca.

Gratuluję prezydentowi Wołoszowi i wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do ostatecznego sukcesu. To już kolejny dowód, że chcieć to móc, że jeżeli się coś zapowiada, to potem się to realizuje i to skutecznie. I niech nikt nie mówi, że to żaden sukces. Jeżeli ktoś ma wątpliwości jak istotną rolę spełnia obecność uczelni wyższych w mieście, to niech sobie na ten temat poczyta (nawet w internecie), że nie wspomnę jak ważna jest to informacja dla bytomskiej kultury.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.