Piotr Koj

Blog

Co się z nami stało?

25 grudnia 2022
Możliwość komentowania Co się z nami stało? została wyłączona

Boże Narodzenie, Rok Pański 2022. Choinka, stół, biały obrus, krzyż, świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, sianko, na nim figurka nowonarodzonego Jezusa, puste miejsce przy stole, opłatki, Pismo Święte. Były modlitwa, życzenia, kolędy i radość z czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Nawet zapełniło się puste miejsce przy stole niespodziewanym gościem. Wigilijny wieczór wieńczy udział w pasterce.

Dzięki Bogu trwamy w wierze, ale i tradycji. Pytanie czy kolejne pokolenia docenią Boże Narodzenie? Mam wątpliwości słysząc o “nowej pasterce” czyli o spotykaniu się młodych w wigilijną noc, przy alkoholu. W wielu domach coraz mnie sacrum, coraz więcej tradycji… Zawsze możemy się pocieszyć, że póki, co w ten wyjątkowy dzień, nikt nie pali samochodów na ulicach naszych miast.

Stąd też jak najbardziej na miejscu są piękne słowa abpa Grzegorza Rysia: Potrzeba nam abyśmy doświadczyli w sobie nowego narodzenia i abyśmy się stali dzięki tym Świętom nowymi ludźmi. Ta nowość nie polega na tym, że stanę się trochę lepszym, ale na tym, że stanę się kimś innym, kto się rodzi z Boga.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.