Piotr Koj

Blog

Co w ulu bzyczy

14 maja 2023
Możliwość komentowania Co w ulu bzyczy została wyłączona

Ul służy do życia, rozwoju rodziny pszczelej oraz do zbierania zapasów pożywienia. Z tego powodu ule muszą zapewniać właściwe warunki życia pszczół. Budowa ula zapewnia ponadto łatwy dostęp pszczelarzowi do rodziny tak, aby pszczoły były tak mało niepokojone w czasie pracy pszczelarza jak tylko jest to możliwe.

No i mamy kolejny strzał w dziesiątkę i nie zmienią tego żadne pojękiwania i przeklinania opozycji. Partia rządząca znowu o dwa koła wyprzedza peleton w przedwyborczym wyścigu. Pomysł z ulem bardzo trafny, wykonanie niezłe, a opozycji znowu zostaje osiem gwiazdek.

Wiem, można krytykować tezy programowe, może dyskutować nad słusznością proponowanych rozwiązań, ale co najważniejsze jest co krytykować!!

Nie jest idealnie, ale póki co  rodzina pszczela działa harmonijnie na podobieństwo jednego wielkiego organizmu. Jest to możliwe dzięki sumiennie wykonywanym zadaniom i ścisłej współpracy. Każdy osobnik w grupie zna swoje miejsce niemal od samego wyklucia i poświęca całe życie na pracę dla dobra ogółu. Wiadomo też kto jest kim w ulu. Nawet rodzina pszczół licząca 80 tysięcy ma tylko jedną matkę pszczelą.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.