Piotr Koj

Blog

Codziennie szokują

7 lutego 2023
Możliwość komentowania Codziennie szokują została wyłączona

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił apelację obrońcy żony byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza. W 2019 roku Dominka K. prowadziła samochód, mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Wydając pierwszy wyrok w tej sprawie, sąd wziął pod uwagę fakt, że Dominika K. wiozła ze sobą 3,5 letniego syna, narażając go na niebezpieczeństwo. W maju została skazana na karę roku i ośmiu miesięcy prac społecznych. Po odwołaniu się od tego wyroku, zasądzona kara została znacznie złagodzona, z roku i ośmiu miesięcy na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnego świadczenia pracy na cele społeczne.

Ale sluchajcie, Skoro zona Kalisza na 2,5 promila jechala prawidlowo, to Wy czujecie jak ona musi jeździć na trzezwo?? Normalny czlowiek przy takiej dawce prosto nie ustoi! Ta to jakis talent jest! Na Dakar 2023 ja wyslac! Marnuje sie dziewczyna!

27 stycznia tego roku 22-letni znany raper Michał M. wraz z 24-letnim znajomym zostali zatrzymani przez policję na warszawskim Mokotowie. Mężczyźni mieli ze sobą znikomą ilość marihuany. M. miał 1,45 g, a jego kolega 0,39 g. Sąd zdecydował o umorzeniu postępowania w tej sprawie.

Za każdym razem kiedy sądy wymierzają śmieszne kary osobom publicznym lub ich bliskim, na przykład za jazdę po pijaku, zwykły obywatel nabiera przekonania, że to kraj dla nawalonych elit. Pada pytanie czy sądy mają coś wspólnego ze sprawiedliwością? Jest też efekt. 77 proc. badanych uważa, że sądy i prokuratura zbyt łagodnie traktują występki celebrytów, a 5 proc., że zbyt surowo – wynika sondażu pracowni Social Changes.

 

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.