Piotr Koj

Blog

Cudze chwalicie, swego nie znacie …

17 czerwca 2022
Możliwość komentowania Cudze chwalicie, swego nie znacie … została wyłączona

Na tle wszystkich obecnych wydarzeń nie można nie zauważyć, że to właśnie ochrona granicy państwowej stanowi punkt wyjścia dla bezpieczeństwa reszty Estonii – powiedział Egert Belitszev, szef departamentu straży granicznej w ramach estońskiego zarządu policji i straży granicznej PPA.

Jak informuje portal estońskiej telewizji państwowej ERR News, pierwszy odcinek ogrodzenia na granicy Estonii z Rosją wyposażony w drut kolczasty już został ukończony i ma on długości 23,5 km. Belitszev stwierdził także, że mur taki jest konieczny z uwagi na konieczność ochrony granic i jako przykład podał ubiegłoroczne ataki Białorusi, która pod dyktando Rosji próbowała przerzucać do Polski nielegalnych migrantów.

Po ogromnym sukcesie, jakie w warunkach bojowych odniosły polskie wyrzutnie przeciwlotnicze “Piorun”, przyszedł czas na pochwały dla produkowanych w naszym kraju samobieżnych haubic “Krab”.

Tylko w przypadku równego poziomu posiadanej broni ciężkiej możemy mówić o konkretnym kontrataku na całej linii frontu. I to będzie właśnie ten strategiczny przełom w tej wojnie, kiedy będziemy mogli naprawdę wygrać dzięki parytetowi w zakresie broni ciężkiej – powiedział Rostisław Smirnow z ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.