Piotr Koj

Blog

Cyrk za jajko

7 października 2014
Możliwość komentowania Cyrk za jajko została wyłączona

Trwa festiwal przecinania wstęg. Zaraz znajdzie się osoba, która zapyta: a Pan nie przecinał? Odpowiem: unikałem, zwłaszcza przy inwestycjach miasta. Zazwyczaj robił to reprezentant społeczności, której tej obiekt był dedykowany. Jednocześnie podkreślałem, że na przykład każda szkoła winna mieć boisko, na którym można bezpiecznie przeprowadzić zajęcia, a my nadrabiamy wieloletnie zapóźnienia. Okazuje się, że mieszkańcy podobnie oceniają ten “festiwal”. Zacytuję jednego z użytkowników portalu bytomski.pl:

Byłem ostatnio z dzieckiem na placyku zabaw, który powstał z Budżetu obywatelskiego, kiedy nagle….
Na plac zabaw przyszło chyba całe przedszkole (masakra jakaś) – plac zabaw zaprojektowany na max 15 dzieci a tutaj ponad 100.
Pomyślałem, że panie przedszkolanki są kompletnie bez wyobraźni, ale sprawa wyjaśniła się w ciągu 5 min.
Przez rozwaloną ulicę Szymały przybył łaskawie nam panujący Pan Bartyla wraz ze swoim wice i otwierali placyk zabaw. Cyrk za jajko, ale przynajmniej wiem skąd wziął się pomysł żeby ściągnąć tam tyle dzieciarni.
Muszę przeprosić panie przedszkolanki, że w ogóle przyszło mi do głowy, że może to być ich pomysł. Dla takich pomysłów potrzebne są tęgie głowy. My opuściliśmy grzecznie plac zabaw by nie przeszkadzać w uroczystościach, dziecko nie było zadowolone, a ja umocniłem się w przekonaniu, że niektórzy powinni odejść z władz miejskich.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.