Piotr Koj

Blog

Czas na rewolucje ideologiczną?

15 marca 2019
Możliwość komentowania Czas na rewolucje ideologiczną? została wyłączona

Rewolucja ideologiczna, nawet rewolucja cywilizacyjna, to jest coś, przed czym będziemy się bronić. Walka o rodzinę jest fundamentem, jeśli naruszymy rodzinę, to sami się zniszczymy – powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. I w pełni się z panem ministrem zgadzam.  Nie jest to zresztą opinia osamotniona.

Zwłaszcza w kontekście słów wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który powiedział: Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci. Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją.

Warszawa staje się swoistym poligonem doświadczalnym, na ile można sobie w Polsce A.D.2019 pozwolić w temacie rewolucji ideologicznej. Karta LGBT+ była pierwszym etapem. Czas na kolejne.

Wypowiedź Rabieja pokazuje też różnicę między dwoma pojęciami – taktyką a strategią. Taktyka Koalicji Europejskiej polega na twierdzeniu, że nie chcą rewolucji obyczajowej. Pan Rabiej zdradził strategię, czyli działania długofalowe, które polegają na wprowadzeniu m.in. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Takie same strategie realizowano w większości krajów starej Unii, między innymi w kiedyś “katolickiej” Hiszpanii.

Reakcje politków Koalicji Europejskiej nie dziewią, nie jedni się już odcinali od tego typy pomysłów, to oczywiste. Przecież takie rzeczy wprowadza się tylnymi drzwiami…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.