Piotr Koj

Blog

Czemu ma służyć szkoła…

16 maja 2013
Możliwość komentowania Czemu ma służyć szkoła… została wyłączona

Minister patronuje podręcznikowi, który za przejaw wrogości wobec gejów uznaje nawet poloneza na studniówce.Nauczyciele powinni podczas lekcji akcentować, że Maria Konopnicka była lesbijką, a do szkół zapraszać zdeklarowanych gejów – zaleca podręcznik, który ma pomóc nauczycielom wspierać homoseksualnych uczniów. Patronatem objęła go minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (poinformowała o tym we wtorek na swojej stronie) oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego./…/ Zdaniem autorów „Lekcji równości” „osoby nieheteroseksualne czują się zmuszone ukrywać swoje uczucia” w szkole. Podają też receptę, jak to zmienić.

– Autorzy piszą, że dyskryminacja dzieli się na bezpośrednią i pośrednią. Przejawem tej drugiej – oprócz poloneza na studniówce – są m.in. zabawy walentynkowe.

– Zdaniem autorów uczniowie powinni poznać homoseksualne „postacie, z którymi mogą się identyfikować”, głównie ze świata kultury, nauki i polityki.

– Radzą też zapraszać działaczy gejowskich na lekcje oraz „do współtworzenia różnych wydarzeń szkolnych związanych z różnorodnością czy prawami człowieka”.

– Podkreślają też, że katechizm Kościoła katolickiego „w protekcjonalny sposób podchodzi do osób homoseksualnych”.

To przedruk za Rzeczpospolitą. Czy wymaga on komentarza? Moim zdaniem nie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.