Piotr Koj

Blog

Czy coś jest w stanie poruszyć bytomian?

2 października 2018
Możliwość komentowania Czy coś jest w stanie poruszyć bytomian? została wyłączona

Od wielu lat, a od kilkunastu miesięcy bardzo intetnsywnie, zastanawiam się czy bytomian może coś poruszyć?

Jak na razie nie “ruszają” ich miliony ton odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych, rozwożone po całym mieście. A przecież, nawet jeśli epicentrum tego procederu jest na Bobrku, to i tak poprzez wodę, powietrze, skażenie dotyka wszystkich mieszkańców.
Są obojętni na kolejne skandale związane z układem rządzącym miastem, nie ruszają ich zbędnie zakupione studnie w Tarnowskich Górach, pieniędze pompowane podobno na sport, a zwłaszcza na Polonię Bytom. A w tle dziesiątki milionów naszych pieniędzy.
Niektórzy dają się nawet mamić kolejnymi bajkami, obietnicami, mirażami. Nadal nie potrafią zrozumieć, że wybieramy człowieka, a nie partie, czy ugrupowanie, takie czy inne. I że od predyspozycji tego kandydata, zależeć będzie miasto i my mieszkańcy przez kolejne 5 długich lat.
Nie jest ważne co kto rozdaje w kampanii, ile ma ścian wykejonych swoją podobizną, ważne czy można tej osobie zaufać, czy ma kompetencje do zarządzania miastem, ma zaplecze, aby tą odpowiedzialność wziąć na siebie i to nie na zasadzie znajomych i znajomych królika.

21 października przed bytomianami jeden z trudniejszych testów w historii miasta. Jak go zdamy??

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.