Piotr Koj

Blog

Czy myślenie boli???

11 lutego 2019
Możliwość komentowania Czy myślenie boli??? została wyłączona

Często zastanawiam się, analizując zarządzanie miastem, czy myślenie boli. Skąd takie pytanie? Bo mam wrażenie, że odpowiedź jest twierdząca. Niestety niemała grupa urzędników nie myśli, a nawet nie pozwali sobie na zadawanie pytań. Uważają (na przykład), że jeśli tak było, to już tak być musi. Oczywiście, są przykłady że można inaczej, ale to wyjątek potwierdzający regułę. A szkoda, bo świat nie stoi w miejscu i miasta również.

Zadaję sobie kolejne pytanie – czy współpraca boli? I w tym przypadku odpowiedź jest twierdząca. Dostrzegam ogromną niechęć do współpracy, także na poziomie samego urzędu, a zwłaszcza między wydziałami i poszcególnymi “resortami”. A to sytuacja dla zmiany miasta kluczowa. Stąd tak ważne dla zmiany tego stanu rzeczy, może być zarządzanie projektami, które może stać sę głównym sposobem zwiększania plastyczności struktur zarządzania w mieście. Miasta, zwłąszcza Bytom, muszą nauczyć się zarządzać programami projektów i portfelami projektów, a także opanować metody zarządzania projektami realizowanymi w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. To wyzwanie na miarę XXI wieku i potrzeb naszego miasta.

Czy Bytom podąży tą drogą? Zobaczymy. Bez wąpienia miasto potrzebuje myślących pasjonatów, otwartych na zmianę, poszukujący nowych rozwiązań, nie bojący się wyzwań…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.