Piotr Koj

Blog

Czy na pewno pamiętamy??

2 kwietnia 2018
Możliwość komentowania Czy na pewno pamiętamy?? została wyłączona

Obok pytania zadanego w tytule wpisu, warto dodać kolejne – co pamiętamy? Pamiętamy że był naszym rodakiem, że został świętym, że pielgrzymował po całym świecie, że mówił o kremówkach, że był ciepłym i otwartym człowiekiem przez całe życie.

A czy pamiętamy jego nauczanie? Czy pamiętamy go jako człowieka, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory?

Oczywiście wspominam dzisiaj Jana Pawła II, naszego wielkiego Rodaka, papieża, który przekonywał do siebie miliony ludzi na całym świecie, nie tylko dlatego, że był charyzmatycznym papieżem, ale przede wszystkim swoim stylem życia oraz autentycznym świadectwem wiary i głębokiej modlitwy. Szczególnie przemawiały jego ostatnie lata, naznaczone wielkim cierpieniem, spowodowanym chorobami. Papież cierpiąc dawał publicznie świadectwo chrześcijańskiej wiary. Ludzie widzieli, że jest to autentyczne i naturalne, to sprawiało, że go słuchali. Był dla nich inspiracją w codziennym życiu. Wielką katechezą o śmierci, którą wygłosił całemu światu było jego umieranie. Odchodził do Domu Ojca jako człowiek bezgranicznie ufający Bogu, modlący się do końca, do ostatnich chwil życia. Wobec takiej postawy nie można było przejść obojętnie

Jak odpowiem na zadane w tytule pytanie? Nie pamiętamy, a szkoda bo szczególnie dziś warto powracać do nauczania św. Jana Pawła II, zgłębiać je, bo ono nic nie straciło ze swojej aktualności. Można znaleźć w nim odpowiedź na wiele pytań, które sobie stawiamy.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.