Piotr Koj

Blog

Czy na te słowa nie jest za późno?

4 listopada 2014
Możliwość komentowania Czy na te słowa nie jest za późno? została wyłączona

Dzisiaj kilka złotych myśli usłyszanych lub przeczytanych, a związanych z Bytomiem. Zacznę od FelieTONisty: Nie mam złudzeń, że po wyborach się cokolwiek poprawi. Marzy mi się, żeby nie było jeszcze gorzej. Szkoda Bytomia. Ten sam autor komentując ostatnią sesję Rady Miasta: jak nisko można upaść, mimo że się pretenduje do miana ojca miasta. Szkoda tylko, że tego rodzaju refleksje nie nachodziły pana redaktora wcześniej…

Na tejże sesji Henryk Bonk podzielił się taką oto refleksją: W najważniejszej próbie tak niewielu zdało egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności za miasto. Szkoda, że w tej grupie znalazł się on sam, będąc przez blisko 2 lata zastępcą prezydenta Bartyli. Tenże Bonk jako kandydat na prezydenta w swoim ostatnim ogłoszeniu obnażył skuteczność rządów Damiana Bartyli, ale także swoją, bo to przecież on tymi tematami się zajmował:

ogłoszenie BonkaNa wspomnianej sesji radni popierający Bartylę zdjęli z porządku obrad punkt poświęcony informacji o stanie finansów miasta. Ich stan jest po dwóch latach w takiej sytuacji, że przed wyborami zakazano o tym mówić. Wspominany już Henryk Bonk krzyczał do dawnych kolegów: Czy po to robiliśmy referendum? Spłyniecie z szajsem do szamba. Jeden z internautów poszedł w swej ocenie dalej: za rok w Bytomiu i tak będzie rządził komisarz, bo obecny prezydent ogołocił kasę miejską do granic możliwości. Bartyla powinien otrzymać nagrodę naczelnego destruktora, przykładem obecny poziom Polonii.

Smutne to słowa, smutna rzeczywistość.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.