Piotr Koj

Blog

Dajcie mi człowieka

8 marca 2013
Możliwość komentowania Dajcie mi człowieka została wyłączona

Koalicja BIS, PiS, SLD, WB wraz z lokalnym tygodnikiem po raz kolejny odwracają uwagę od rzeczywistych problemów i wyzwań stojących przed miastem, czyli przed nimi… Robią to na modłę, przywodzącą na myśl działalność Józefa Stalina i Biura Prokuratury ZSRR na czele z  Andrzejem Wyszyńskim, praktykując zasadę: „dajcie mi człowieka, a ja mu znajdę paragraf”. Wystarczy każdy pretekst, aby podtrzymywać wśród części społeczności negatywną ocenę. Tym razem wykorzystują basen. Lokalne media reagują różnie. O tekście felieTONisty już pisałem. Bytom.naszemiasto.pl pisze – Niecka basenu nie przecieka i zostało to sprawdzone – zapewnia nas Tomasz Sanecki z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Przyznaje jednak, że informacja o problemach na pływalni całkowitą plotką jednak niestety nie jest. Wystąpił natomiast przeciek z plaży basenu między misą a plażą. Na 13 marca został wyznaczony przegląd gwarancyjny dotyczący robót wykonanych w budynku pływalni.

Basen oddano do użytku 1 czerwca minionego roku. Byłem prezydentem do 17 czerwca. Obowiązkiem zarządcy basenu jest systematyczna kontrola stanu obiektu, dokonywanie systematycznych przeglądów, tak, aby w razie potrzeby jak najszybciej wykorzystać gwarancję.

Przypomnę, że nikt nigdy nie ukrywał, że modernizacja zabytkowej krytej pływalni będzie wielokrotnie droższa (patrząc na cały potężny obiekt), niż budowa nowego basenu. Podjęta została decyzja o ratowaniu tego wyjątkowego obiektu w podziale na etapy. I media o tym i wiedziały, i mówiły. Zamiast więc sugerowania, że było inaczej, wolałbym usłyszeć, jakie plany ma prezydent Bartyla i jego koalicja, wobec niezbędnej kontynuacji rozpoczętego dzieła. A tu na liście jest m.in. wieża, basen solankowy, sauna itd. Życzę obecnym władzom, by mogły pochwalić się takim poziomem nakładów inwestycyjnych i zakresu prac, jakie wykonano za mojej kadencji, jak również tego, żeby nie trzeba było potem korzystać z gwarancji na te prace… Dotychczas powodu do chwały w tym zakresie niestety nie zauważyłem… Łatwo jest uprawiać krytykanctwo i działać zgonie z zasadą Wyszyńskiego, niż wziąć się w końcu do roboty…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.