Piotr Koj

Blog

Darmowa pobudka

25 maja 2020
Możliwość komentowania Darmowa pobudka została wyłączona

Bez względu na wiek, bez względu na poniedziałkowe plany, bez względu na pogodę, mieszkańcy ulic Woźniaka, Aleja Legionów, mieli dzisiaj pobudkę o 6.30. A to za sprawą, jak na moje ucho, uszkodzonej dmuchawy, którą ktoś postanowił (nie bacząc na pogodę) wydmuchiwać to coś mokrego na ulicę, aby mogła to ewentualnie zebrać zamiatarka. Oczywiście, żeby nie było wątpliwości, sama zamiatarka też do cichych nie należy i już sama jej obecność na ulicy jest wystarczającym impulsem fonicznym do obudzenia się.

Czy moje uwagi zmierzają w stronę rezygnacji z tych usług? Oczywiście że nie. Byłoby jednak miło, gdyby wykonawcy, dostosowywali podejmowane czynności do warunków atmosferycznych, a także do kalendarza. Nie ukrywam, że nie jest to miła pobudka na przykład w sobotę, kiedy chcemy po tygodniu pracy, pospać dłużej. Sam sprzęt, też mógłby być sprawdzany po kątem różnych parametrów technicznych, także poziomu natężenia dźwięku…

A tak na marginesie, Bytom od roku stał się miastem zdecydowanie czystszym, bardziej zadbanym. Bez wątpienia zasługa to nowego gospodarza i jego współpracowników.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.