Piotr Koj

Blog

Ileż to razy słyszałem i czytałem, jakim to złem jest zatrudnianie osób spoza Bytomia. Wątek desantu gliwickiego został rozdęty do granic możliwości. Można było mieć wrażenie, że pół urzędu miejskiego to osoby z Gliwic, a nie jeden jedyny zastępca prezydenta, który na dodatek w Gliwicach nie mieszka, ani wówczas nie mieszkał, ale co tam… Referendyści odgrażali się, że nigdy więcej żaden “obcy”… A tu niespodzianka! Rozstrzygnięcie konkursu na kierownika Biura Promocji Bytomia – mamy desant z Piekar Śląskich! I to nie jakiś tam bylejaki. Kierownikiem został kandydat na prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. Nie jest też tajemnicą, że wspierał on przedstawicieli obecnie rządzących w walce o władzę. Stąd też w wymaganiach pojawił się bardzo precyzyjny zapis dotyczący wykształcenia:
• wykształcenie wyższe magisterskie o specjalności: public relations, reklama, dziennikarstwo,
• staż pracy min. 3 lata.
A takie oto informacje o nowym kierowniku znalazłem na stronie www.krzysztofturzanski.pl:
“1998 – 2002 Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politologia na Wydziale Nauk Społecznych
1998 – 2003 Dziennikarz. Stała współpraca z Dziennikiem Zachodnim.
2001 Pierwsza Polska Wyprawa Kajakarstwa Górskiego na Islandię, relacje dla Polskiej Agencji Prasowej, korespondencja dla Dziennika Zachodniego, portalu Onet.pl, Radia Plus oraz tytułów lokalnych.
2003 Etatowy reporter Dziennika Zachodniego. Autor pierwszych wydań piekarskiego dodatku do Dziennika Zachodniego.
2003 – 2010 Własna działalność gospodarcza. Firma TURKAT zajmuje się przygotowywaniem materiałów promocyjnych, gazetek zakładowych, reklamą i public relations.
2004 – 2010 Wydawca i redaktor naczelny miesięcznika Przegląd Piekarski.
2006 W wyborach samorządowych odpowiedzialny za kampanię radnego Mariusza Kurzątkowskiego w Bytomiu. Kampania została przez dziennikarzy uznana za najlepszą i najciekawszą w mieście. Przełożyło się to na jeden z najlepszych wyników wyborczych w mieście. Na zlecenie prowadzący także kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Piekarach Śląskich”.
Coś tu się nie zgadza, albo dane na stronie nieaktualne, albo istotna rozbieżność między wymogami a wykształceniem nowego kierownika. No i jest też wątek “przyjaciół z boiska”. Pan kierownik prowadzi biuletyn prasowy Piasta Gliwice: http://www.piast.gliwice.pl/site/?p=8642

zobacz archiwum wiadomości »

Jedna odpowiedź:

  1. ~niezainteresowany pisze:

    K. Turzański wyraźnie przypisuje sobie zasługi wobec wyniku referendum w Bytomiu:
    http://blog.szmaterlok.pl/wpis/35/pozegnanie-ze-stolkiem…-czyli-o-referendach
    można więc powiedzieć, że etacik w promocji to wynagrodzenie za usługi