Piotr Koj

Blog

Dobra propozycja

23 sierpnia 2013
Możliwość komentowania Dobra propozycja została wyłączona

Wielokrotnie pisałem o katastrofalnej sytuacji demograficznej, w jakiej znalazła się Polska, a co za tym idzie także Śląsk i Bytom. Zwracałem uwagę na konieczność pilnego zajęcia się tą kwestią. Niezbędne są konkretne i wymierne działania wspierające rodziny wielodzietne (na każdym poziomie władzy), jak i badania, które pozwolą uzyskać dane, umożliwiające dostosowanie się do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, edukacji itd.

Nie tak dawno nie wierzono mi w przedstawiane dane, dotyczące kurczącej się liczby uczniów i związanych z tym zwolnień nauczycieli, zwłaszcza w obliczu braku działań ze strony samorządu, także w formie reorganizacji sieci szkół. Jak podały media 7 tysięcy nauczycieli straci pracę z powodu niżu…

Ale wracam do rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Cieszę się, że wśród propozycji ulg przewidzianych dla nich, także w Bytomiu, rozpatrywana będzie zniżka za odbiór śmieci. Kilka miast już taką uchwałę podjęło i mam nadzieję, że tak będzie również w Bytomiu. Jeśli odbędzie to w ramach programu “3plus liczna rodzina”, to poszerzy to  i przypomni jego ofertę.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.