Piotr Koj

Blog

Dobro pomnaża dobro

17 lipca 2018
Możliwość komentowania Dobro pomnaża dobro została wyłączona

Dobro pomnaża dobro, przyjaźń pomnaża przyjaźń, miłość pomnaża miłość, a zło pomnaża zło. To mam nadzieje prawdy oczywiste. Tylko czy na pewno?

Na szczęście są takie miejsca jak Wspólnota i Osada Burego Misia oraz trwające tu obozy, na których można się przekonać, że to nie tylko pobożne życzenia, nie tylko marzenia, ale codzienność blisko 200 osób. I co ważne to nie Niedźwiedzie (osoby sprawne) uczą dobra, przyjaźni, miłości, lecz Bure Misie (osoby niepełnosprawne).

Na stronie Fundacji Burego Misia czytamy  “Najwięcej dobra czyni się przez miłość, a nie przez logiczność pojęć” (B. Jański) i tak się tu dzieje przez cały rok.

Obóz Burego Misia nie jest organizowaniem letniego wypoczynku osobom niepełnosprawnym przez wspólnotę. Jest zaproszeniem przyjaciela na wakacje. Na niezwykłe wakacje, w czasie których pragniemy zaprowadzić go w najpiękniejsze zakamarki przyjaźni. Dać mu to, co sprawi, że będą to zawsze jego najpiękniejsze wakacje. Za sprawą których głębiej będzie wierzył obietnicom przyjaźni.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.