Piotr Koj

Blog

Docieranie do prawdy

27 sierpnia 2013
Możliwość komentowania Docieranie do prawdy została wyłączona

Słucham, czytam i ręce mi opadają. Nie wiem, czy są jeszcze media, którym chce się i które potrafią rzetelnie podejść do tematu. Tak jest w przypadku likwidacji Śląskiego Teatru Tańca. Podam dwa przykłady. Pierwszy to materiał temu poświęcony w Polskim Radiu Katowice. Na temat likwidacji wypowiadali się: zastępca prezydenta Bytomia, obecny dyrektor-likwidator oraz Naczelnik Wydziału Kultury UM w Bytomiu. Tak więc wierni wykonawcy decyzji o likwidacji teatru. Czy to naprawdę taki kłopot zapytać radnego z coraz mniej licznej opozycji, byłego dyrektora, przedstawicieli ponad 3000 przeciwników z F czy też inne osoby, które mogłyby zwrócić uwagę na wiele nieścisłości i kłamstw, które padały z ust wyżej wymienionych?

Podobnie “Gazeta Wyborcza”. W tym przypadku redaktor nie pofatygował się ani na sesję, ani nie spojrzał do materiałów źródłowych, tylko powtarza:Likwidacja Śląskiego Teatru Tańca stała się faktem. Rada przegłosowała uchwałę. Jednocześnie podjęła decyzję o powołaniu nowej jednostki – mówi Adam Grzesik z wydziału prasowego UM w Bytomiu”. Pan jak zawsze mówi, co mu wygodne, tym razem w imieniu nieistniejącego wydziału prasowego. “Wcześniej jednak nie kontrolowano teatru” – kolejne kłamstwo. Kontrole przecież miały miejsce. Gdyby ich nie było, dyrektor Łumiński nie wiedziałby o sytuacji i nie miałby podstaw do zgłoszenia jej do prokuratury… Nie jest prawdą, iż w miejsce zlikwidowanego Śląskiego Teatru Tańca powstało Centrum Tańca i Choreografii. Rada Miejska w Bytomiu podjęła tylko uchwałę intencyjną, nie zostały więc podjęte żadne wiążące decyzje. Miasto nie przedstawiło Ministerstwu Kultury i Urzędowi Marszałkowskiemu projektu, w tym kompletu dokumentów (m.in. finansowych i programowych). Trudno oczekiwać więc składania jakichkolwiek deklaracji, zwłaszcza finansowych, ze strony ministerstwa czy marszałka…
Programowo Centrum ma być miejscem spotkania baletu, zumby, tańca rozrywkowego (?), jak zapowiadają przedstawiciele miasta. Trudno więc się pod takim projektem (a może tylko wizją) podpisać.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.