Piotr Koj

Blog

Dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny

28 lipca 2018
Możliwość komentowania Dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny została wyłączona

Pierwsze pieniądze na usunięcie szkód górniczych w Bytomiu i związane z tym odszkodowania spółka Węglokoks Kraj wyłożyła w 2015 r., po tym, jak wykupiła przeznaczoną do likwidacji kopalnię Bobrek informuje katowice.wyborcza.pl

– Od tamtej pory nie tylko dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny, z minimalnym skutkiem dla powierzchni, ale też niwelujemy skutki wieloletnich zaniedbań. Przejęliśmy odpowiedzialność za dotychczasową działalność kopalni. Trzeba podkreślić, że kopalnia fedruje od 115 lat, a problemy wskutek różnego rodzaju zaniechań narastały przez dziesięciolecia – mówi Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj.

Zapraszam Pana Prezesa na spacer po Bytomiu, bo chyba mówimy i myślimy o innych miastach. 25 milionów to kropla w morzu konieczności. O tym jak wygląda dokładanie wszelkich starań i bezpieczne wydobycie, najlepiej wiedzą mieszkańcy Miechowic. Zapewne ze względu na owe starania i bezpieczne wydobycie, podjęli protest, żądając zaprzestania rabunkowej gospodarki węglem pod ich dzielnicą. Pamiętajmy też, że dzieje się tak za przyzwoleniem obecnych władz Bytomia.

Taki tekst to nic nowego. Przedsiębiorca górniczy zawsze w pierwszej kolejności wydaje kasę na PR, który ma zakryć prawdę o naszej bytomskiej rzeczywistości w cieniu kopalń. Wszystko w rękach mieszkańców!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.