Piotr Koj

Blog

Donald Tusk wyraźnie nie jest przyjacielem demokracji

23 października 2023
Możliwość komentowania Donald Tusk wyraźnie nie jest przyjacielem demokracji została wyłączona

Jednak z tym kadrowaniem wiążą się poważne problemy. Między innymi dlatego, że Donald Tusk wyraźnie nie jest przyjacielem demokracji. W rzeczywistości przez pięć lat sprawowania funkcji niewybranego przewodniczącego Rady Europejskiej niestrudzenie pracował nad udaremnieniem demokratycznych pragnień obywateli, zarówno za kulisami, jak i jawnie.

Kiedy w 2016 r. 17,4 mln Brytyjczyków głosowało za opuszczeniem UE, dając Brexitowi największy mandat demokratyczny w historii Wielkiej Brytanii, Tusk nawet nie udawał, że poważnie traktuje ich poglądy. W rzeczywistości przed referendum prywatnie ostrzegł ówczesnego premiera Davida Camerona, że ​​sam akt głosowania w sprawie członkostwa w UE i umożliwienia społeczeństwu swobodnego wypowiadania się, byłby tak niebezpieczny… tak głupi. Najwyraźniej zdaniem człowieka, który obecnie udaje orędownika demokracji, najważniejsze decyzje polityczne nie powinny być podejmowane przez naród.

Nawet cztery lata po przeprowadzeniu głupiego referendum, jak je wielokrotnie nazywał, Tusk nie był już skłonny zaakceptować jego wyniku. Przemawiając na wspólnej konferencji prasowej w lutym 2019 r. z irlandzkim premierem Leo Varadkarem, Tusk głośno rozmyślał, że dla zwolenników brexitu będzie specjalne miejsce w piekle.

Wyżej wymieniony tekst, z który się zgadzam, pochodzi z https://www.spiked-online.com/2023/10/16/donald-tusk-is-no-friend-of-democracy/ 

Dziennikarze na Wyspach pamiętają i przypominają. Ja tylko dołożę swoje trzy grosze i wspomnę, że Donald nigdy nie był zwolennikiem demokracji we własnej partiii (im później, tym bardziej), a jak pokazały ostatnie wybory, nadal bardzo nie lubi, kiedy oddaje się społeczeństwu głos w ważnych tematach (patrz referendum, mimo tak a nie inaczej zadanych pytań)…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.