Piotr Koj

Blog

Drobiazgi?

7 grudnia 2012
Możliwość komentowania Drobiazgi? została wyłączona

Wczorajsze spotkanie ze Świętym Mikołajem przypomniało mi o kilku faktach i zachęciło do refleksji, z którymi postanowiłem się dzisiaj podzielić.
Przed kilku laty trafiła do mediów karykatura Mahometa. Cały świat arabski jednogłośnie wyraził oburzenie, nawołując wręcz do świętej wojny w tej sprawie, a na twórcę tej karykatury w wielu krajach arabskich zostały wydany wyrok śmierci…
Pod koniec listopada Komitet Praw Dziecka ONZ poinformował, że planuje wymóc na Parlamencie Europejskim i rekomendować rządom wydanie zakazu funkcjonowania tzw. okien życia…
Dyrektorka jednego z przedszkoli w Montargis na północy Francji wywołała kontrowersje, postanawiając, że w imię szacunku dla “różnych wyznań” i wartości laickich dzieci jej przedszkola nie odwiedzi św. Mikołaj. Zamiast niego będą kukiełki…
Rocznie ginie za wiarę około 150-170 tysięcy chrześcijan na świecie. Są to szacunki, niemniej jest to liczba „bezpieczna”, czyli zaniżona. Inne dane mówią, że:
– co 3 minuty ginie jeden chrześcijanin,
– 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych,
– w ponad 70 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej,
– 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.
A teraz wracamy na nasze podwórko. Genitalia na krzyżu, Pismo Święte rwane na strzępy i rzucane publiczności z okrzykiem „Żryjcie to gówno!” i wyroki polskich sądów, że to działania artystyczne. W Polsce szydzenie z wiary oraz kościoła jest na porządku dziennym i nikt nie dostrzega problemu. Zwracając uwagę na te kwestie od razu można się spotkać z publicznym pręgierzem, przy okazji słysząc o tolerancji czy też wolności mediów.
Dlatego przypominam, że to od nas zależy, czy zostaną zamknięte okna życia, czy za rok do naszych przedszkoli przyjdzie jeszcze św. Mikołaj, czy będziemy pokornie akceptować publiczne szyderstwa z tego, co dla nas święte.
Jeżeli nadal będziemy nie zauważać, puszczać mimo uszu, uznając że to drobiazg, bojąc się zwłaszcza opinii innych, to te drobiazgi spotężnieją, rozmnożą się, zmienią świat wokół i nasze życie.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.