Piotr Koj

Blog

Dwa lata prezydentury Wołosza

23 listopada 2020
Możliwość komentowania Dwa lata prezydentury Wołosza została wyłączona

Minęły dwa lata odkąd Mariusz Wołosz został nowym (kolejnym) prezydentem Bytomia. To był dla nas bytomian ważny dzień, otwierała się szansa na dalszą zmianę miasta, na ukrócenie szeregu nieprawidłowości czy wręcz działań na szkodę lokalnej wspólnoty. Tamta radość była oczywista, a jak jest dzisiaj, po dwóch latach?

Nie uważam za stosowne komentowania rządów Pana Prezydenta, jednak ze względu na kierowane do mnie pytania i wątpliwości powiem krótko – jest dobrze. Najważniejsze, że pomimo setek trupów w szafach, czyli całej “spuścizny” po el presidente, udało się ponownie wrócić na tory rozwoju. Cieszę się ze stabilnej większości w Radzie Miasta. Cieszę się z umiaru w działaniach politycznych. Przecież każdy, także prezydent, ma prawo do swoich poglądów i sympatii. Jednak w dobie tak dużych podziałów, ten umiar ma wyjątkowe znaczenie. Bardzo ważne jest otwarcie się władzy na mieszkańców, na dialog, na partycypacje, na współpracę (także z ngo). Duży plus dla ekipy z Parkowej!

Czy można coś zrobić lepiej? Na pewno inaczej, może i lepiej. Lecz to tylko rozważania teoretyczne. Teraz jest czas Mariusza Wołosza i życzę mu, aby kolejne trzy lata wykorzystał równie (a może nawet bardziej) skutecznie od dwóch pierwszych. Dużo będzie zależało od sytuacji zewnętrznej: pandemii, recesji, czyli szeregu uwarunkowań na które nie mamy wpływu. Jedno jest pewne, dla dalszej zmiany są potrzebne pieniądze, a jak ich nie ma to trzeba oszczędzać, zaciskać pasa. Bez wątpienia w podejmowanych działaniach warto się opierać na fachowcach, najlepszych z najlepszych na jakich miasto może sobie pozwolić. To się bez wątpienia zwróci.

A poza tym Ci którzy mnie znają wiedzą, że jak zdarza się temat, ważny dla Bytomia, to zabieram głos i to bez względu na wzgląd…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.